Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że spanie na złym materacu może nieść za sobą naprawdę negatywne skutki głównie dla naszego kręgosłupa ale nie tylko! Warto zwrócić na to uwagę, szczególnie gdy śpisz na zwykłej wersalce, kanapie, bądź materacu nie przystosowanym do tego.

Nieodpowiednie podłoże do spania – co powoduje?

Spanie na złym podłożuPrzede wszystkim, gdy śpimy na złym podłożu to nasz kręgosłup jest ułożony w pozycji nienaturalnej. Skutkiem tego jest wykrzywienie go – kręgosłup nie może wtedy wypocząć a my obudzimy się niewyspani i często z bólem pleców. Do tego mięśnie przylegające do kręgosłupa również nie otrzymują odpowiedniego wsparcia przez co cały czas są napięte i również nie mają chwili wypoczynku. Jeśli pracujesz w pozycji stojącej bądź masz dużo ruchu w ciągu dnia to wyobraź sobie że mięśnie podtrzymujące naszą postawę nie mają praktycznie żadnej chwili odpoczynku! To może spowodować naprawdę negatywne skutki.

Jaki powinien być materac?

Aby móc się bardzo dobrze wysypiać, należy wybrać taki materac, który będzie odpowiednio podpierał całe nasze ciało tak, aby było ono w pozycji prostej. Odpowiednio dobrany materac wspiera nasz kręgosłup, kark, głowę i nogi. Dzięki temu nasz szkielet i wszystkie mięśnie rozluźniają się dając nam relaks.

Zazwyczaj wierzchnia warstwa materaca jest dobierana wedle naszych upodobań – czy lubimy miękkie, średnie czy twarde podłoże do spania, natomiast głębsze warstwy odpowiadają za odpowiednie wsparcie. Najpopularniejsze są teraz materace ze 7-stopniowym poziomem twardości tak aby każda partia ciała miała odpowiednie wsparcie.

Co gdy mam problemy z kręgosłupem?

Gdy Twój kręgosłup już ucierpiał od wielu lat spania na złym materacu to możesz potrzebować specjalnego materaca ortopedycznego. Nie martw się jednak, dużo modeli posiada certyfikat produktu rehabilitacyjnego nawet jeśli są przeznaczone do tradycyjnego użytku. Wszystko to dzięki wysokiej jakości komponentów z których zostały one wykonane. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie. Praktycznie w każdym salonie lokalnym czy też sklepie internetowym znajdziesz materac rehabilitacyjny.

Jeśli masz jakieś pytania to zapraszamy do skomentowania tego artykułu. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, wraz z naszym partnerem materaceranking.pl

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *