Toksyny to szkodliwe związki, które występują niemal wszędzie – znajdziemy je w środowisku, żywności i kosmetykach. To właśnie toksyny gromadząc się skrupulatnie w Twoim organizmie doprowadzają do wielu chorób. Najniebezpieczniejszym ich źródłem są pokarmy, które spożywasz. Wraz z kolejnym kęsem, otrzymujesz dawkę toksyn. Karmieni jesteśmy codziennie zawoalowanym kłamstwem. Konserwanty, pestycydy, resztki nawozów, metale ciężkie i różne inne „magiczne” dodatki nie opuszczają nas na krok.

Dlatego tak ważne jest, aby skutecznie usuwać toksyny z organizmu. Tylko oczyszczając organizm, jesteś w stanie zapewnić sprawne działanie Twojego układu odpornościowego oraz szybką regenerację Twojego ciała. Co zrobić, żeby odtruć organizm? Należy zastosować dietę oczyszczającą! Diet oczyszczających jest bez liku. Jedne działają na cały organizm, a inne tylko na wybrane organy, jak: nerki, stawy, jelita, wątroba.

Tobie zaprezentuję dwie najpopularniejsze i najskuteczniejsze spośród różnorodności diet oczyszczających.
Bardzo ważne jest, aby wybrać taką dietę, która nie obciąży w szkodliwy sposób Twojego organizmu. Pamiętaj, że diety oczyszczające mogą stosować osoby zdrowe i powyżej 18 roku życia. Osoby chore mogą przejść na tę dietę wyłącznie pod nadzorem lekarza! Przeciwwskazaniem do samodzielnego stosowania diety tego rodzaju jest ciąża, karmienie piersią, choroby przewlekłe oraz stosowanie leków.
Zaczynamy!

Przede wszystkim – działamy mądrze!

Im dłuższa ma być dieta oczyszczająca, tym dłuższy musi być okres przygotowawczy, podczas którego Twoje ciało będzie stopniowo przygotowywane do swego rodzaju „terapii szokowej”. Musimy mieć ściśle określony plan działania. Jak to wygląda? W okresie przygotowawczym nie jesz: mięsa, cukru, słodyczy, nabiału, kawy, herbaty ani alkoholu.
Co natomiast powinno stać się podstawą Twojego menu? Owoce, warzywa, grube kasze, napary ziołowe, ciemne pieczywo.

Może głodówka?

Jeśli decydujesz się na długą głodówkę – pamiętaj – zaleca się stosowanie około dwutygodniowego okresu przejściowego przed i po diecie oczyszczającej.
Wygląda to dość radykalnie. Niestety, jeśli chcesz być zdrowy, musisz dokonać pewnych wyrzeczeń. W końcu najlepszą dietą oczyszczającą jest głodówka. Skutecznie „wymiata” ona z organizmu zanieczyszczenia, toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Nie przyjmujesz wtedy żadnych pokarmów, pijesz za to dużo wody niegazowanej i naparów ziołowych.
Istnieje też „wersja light” głodówki. Jest to dieta sokowa. Pijesz wówczas 2 litry soków ze świeżych owoców i warzyw dziennie.

Krótką głodówkę możesz przeprowadzić już w 36 godzin, ale – jak wynika z badań – najlepsze efekty daje ta, która trwa od 3 do 5 dni.

Może dieta ryżowa?

Inną znaną i skuteczną dietą oczyszczającą jest dieta ryżowa. Stosuje się ją 6 – 7 dni. Jakie są jej zasady?
1. rano na czczo należy wypić szklankę gorącej wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny,
2. w ciągu dnia należy jeść ryż (20-25 dag niełuskanego ryżu z upraw ekologicznych ugotuj w 600 ml nieosolonej wody – podziel na 4 albo 5 posiłków, do każdej porcji ryżu możesz dodać natkę pietruszki, siarkowane jabłko, warzywa),
3. należy pić wodę mineralną i herbatki ziołowe (pokrzywa, brzoza, fiołek trójbarwny, dziurawiec, tymianek), które wspomagają oczyszczanie organizmu.
Znasz może dietę pszeniczną? Stosuje się ją 12 dni. Jej zasady są takie same jak przy diecie ryżowej. Tylko, że zamiast ryżu należy jeść pszenicę. W tym celu odmierz 20–25 dag nieoczyszczonej (najlepiej ekologicznej) pszenicy i ugotuj ją w trzykrotnej objętości wody przez 2,5 godziny.
Efekty uboczne dotyczą Ciebie tylko na początku
Diety oczyszczające są dobre, ale nie uchroni się przy ich stosowaniu od efektów ubocznych. Skutki wydalania z organizmu szkodliwych substancji są widoczne. Możliwe, że spotkają Cię wahania nastrojów, bóle głowy, senność, mdłości, poczucie ciężkości, uczucie marznięcia, a zapach moczu i potu może stać się nieprzyjemny. Zaznaczam, że objawy te występują zwykle na początku i są tym większe, im większe jest zatrucie organizmu. Oczywiście mijają wraz z usunięciem z organizmu toksyn. Co za ulga!

Oczyszczanie z toksyn jest bardzo ważne! Przyznam, że sama dieta oczyszczająca to dopiero wstęp do zdrowego stylu życia. Wiesz o tym, że jelita należy oczyszczać codziennie? Pocieszę Cię – w tym celu nie musisz całe życie stosować diety oczyszczającej. Zmodyfikuj swoje przyzwyczajenia pokarmowe, wprowadź do menu więcej wody i błonnika i ciesz się zdrowiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *